CESTOU NECESTOU

CESTOU NECESTOU

Galéria

11.2.2023 Sobota 18:00

Vstupné: 7 € - v predpredaji na www.cestounecestou.sk Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia.

9 € - na mieste

5 € - na poslednú prezentáciu

deti do 15 rokov v sprievode rodičov zdarma

Srdečne vás pozývame na najväčší cestovateľský festival Cestou necestou prvý krát v Námestove v priestoroch Kina Kultúra. Tešiť sa môžete na inšpiratívne príbehy Marcela z jeho šesť týždňovej cesty z Patagónie a na nádherné fotografie a skvelé príbehy fotografa Gaba o Magickom Islande.

18:00 Marcel El Mundo Fronko – 6 týždňov v Patagónii

Patagóniu som navštívil počas trojmesačnej cesty Južnou Amerikou, počas ktorej som tu strávil 6 týždňov. Absolvoval som niekoľkodňové túry v Cerro Castillo, El Chaltén a Torres del Paine, cestoval stopom, spal v stane, varil v ešuse, raz som sa skoro utopil, druhý krát spadol zo skaly, niekoľko nocí som sa klepal zimou, ale všetko to stálo za to. Miesta, ktoré som navštívil, boli tie najkrajšie, aké som kedy videl, stretol som mnoho zaujímavých ľudí, ale hlavne si užíval nádhernú divokú prírodu Patagónie.

19:20 Gabo Antal – Magický Island

Ako fotograf som vždy sníval o dychberúcich záberoch z krajiny ľadu a ohňa. Chcel som však spoznať Island z prvej ruky, nie len ten z turistických príručiek. Byť v bezprostrednom kontakte s domácimi a poznať ich mentalitu. A tak vám porozprávam, ako som sa zamestnal na Islande, precestoval ho krížom-krážom a zažil úžasné zážitky, aké sa inde zažiť nedajú. Prezradím vám prečo si Islanďania myslia, že Slovensko, to je tam niekde, kde sa pije veľa vodky, prečo si pred rande Islanďania musia skontrolovať svoj rodokmeň, ponoríme sa do najlepších teplých prameňov, budeme pozorovať polárnu žiaru, stanovať pri vodopádoch, obídeme Island dodávkou, starou Yariskou, ale aj najväčšími džípmi prebrodíme divoké rieky a mnoho ďalších vtipných aj vážnych zaujímavostí.

Dĺžka podujatia: 180 minút
Dátum lokálnej premiéry: 11. február 2023

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.