CESTOU NECESTOU - JAPONSKO A KOLUMBIA

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.

30.9.2023 Sobota 18:00

Vstupenky: https://online.cestounecestou.sk/podujatie/namestovo-cestou-necestou-norsko-a-kolumbia/

Vstupné: 7 €, Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€, alebo 5€ na poslednú prezentáciu.

18:00 Katka Líšková – Japonsko

Japonsko je krajina, ktorá prekvapí aj skúsených cestovateľov. Od našich predstáv o pretechnologizovanej spoločnosti po duchovné chrámy šintoizmu a zen budhizmu. Viete napríklad o tom, že v Japonsku je najviac reštaurácii s michelinovskou hviezdou na svete? Alebo že tu kúpite veľa vecí v samopredajných automatoch? Dokonca aj použité dámske prádlo.

Shinkanzeny hlásia priemerné ročné meškanie 18 sekúnd a za svoj odpad si je každý Japonec zodpovedný sám. Preto takmer nenájdete odpadkové koše vo verejných priestranstvách.. a mnoho iných zaujímavostí, o ktorých Vám príde porozprávať Katka Líšková.

19:15 Filip Lehotský – Jánošík na liečení: Kolumbia

Ako Ayahuasca a šamani pomáhajú pri liečení depresie a úzkostí? Prečo aj vysokoškoláci túžia byť ako Pablo Escobar? Koľko g kokaínu chce prezident dovoliť užívať seniorom? Prečo pôvodné indiánky počas prvej menštruácie nemôžu vyjsť na slnko?

Filip Jánošík porozpráva o svojich zážitkoch na netradičnom cestovateľskom premietaní. Za 5 týždňov sám precestoval Kolumbiu, kde sa zúčastnil šamanistických rituálov, putoval džungľou za pôvodnými indiánskymi kmeňmi a vydal sa po stopách narkobaróna Pabla Escobara. Viac o Filipovi zistíte na www.filipjanosik.sk

Dĺžka podujatia: 150 minút
Dátum lokálnej premiéry: 30. september 2023

Galéria