NO LAND - REPRÍZA

NO LAND - REPRÍZA

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Nedeľa, 4. 6. o 20:00 Vypredané
Javisko 2
Názov: NO LAND - REPRÍZA
Cena: 15,00 €
Miesto: Javisko 2

4.6.2023 Nedeľa 20:00

Vstupné: 15 €

Predpredaj vstupeniek na reprízu autorskej divadelnej inscenácie námestovského divadla dNO.

NO LAND je krajina na dne. Pozývame na vyhliadkovú plavbu na dno najväčšieho vodného diela a najhlbšej ľudskej duše. Opäť sa ponoríme do histórie nášho mesta a zažijeme experiment v čase i priestore.

1953. Vody Oravskej priehrady zaplavujú Oravskú kotlinu. Polovica Námestova a päť ďalších obcí zmizne pod vodou. 4000 obyvateľov bolo prinútených presídliť sa na rôzne miesta po celom Československu. Veľkolepý plán, ktorý prežil vojnu a vojnou ťažko zranené Námestovo, ktoré prežilo Veľkolepý plán. Stálo to celé za to? Skončila pod hladinou aj naša história, väzby a identita?

Divadlo dNO je mladé nezávislé divadlo z Námestova. Doterajšia tvorba divadla sa stretla s diváckym úspechom i pozitívnym prijatím v divadelnej obci. Za svoje predošlé inscenácie získali ocenenia na viacerých slovenských prehliadkach a festivaloch. Z celoštátnej divadelnej prehliadky Belopotockého Mikuláš si odniesli Hlavnú cenu festivalu, na Scénickej žatve získali ocenenie v troch kategóriách a reprezentovali SR na medzinárodnom festivale v českom Hronove.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podujatie bolo podporené z rozpočtu mesta Námestovo.

Dĺžka podujatia: 60 minút
Dátum lokálnej premiéry: 4. jún 2023

Galéria