AMADEUS

AMADEUS

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Sobota, 9. 3. o 18:00 Kúpiť
Dom kultúry v Námestove
Názov: AMADEUS
Cena: 36,00 €
Miesto: Dom kultúry v Námestove
Štefánikova 208/7
029 01 Námestovo
Zobraziť na mape

9.3.2024 Sobota 18:00

Vstupné: 36 €

Slovenské divadlo tanca pod taktovkou Jána Ďurovčíka prináša do slovenských miest príbeh svetového génia. Svetoznáme, no predsa naše Slovenské divadlo tanca, ktorému tlieskali diváci po celom svete, uvedie po dlhých desiatich rokoch slávnostnú premiéru svojho úplne nového baletu AMDEUS inšpirovaného príbehom geniálneho hudobného skladateľa Wolfganga Amadea Mozarta. Fantastické výkony tanečníkov a úchvatne Mozartove skladby obohatia originálne pojatí kostýmov z dielne mladého avantgardného návrhára Lukáša Krnáča považovaného za jedného z najväčších talentov súčasnej módnej scény na Slovensku.

"Tak ako sám Mozart bol velikánom, tak aj AMADEUS je veľkolepým predstavením, v ktorom sa krása tanečného pohybu v podobe moderného baletu prepája s nádhernými tónmi klasickej hudby. Je to môj, je to náš pohľad na život a dielo génia," hovorí o novej baletnej inscenácii Ján Ďurovčík.

Ide o Mozartov príbeh života, ktorý chvíľkami až desivo presahuje do súčasnosti. Podobnosť s ľuďmi, ktorí predbehli dobu, čím vytŕčajú z davu alebo ich genialita je taká veľká, že v podstate uráža priemerných. Nechajte sa unášať na vlnách tohto príbehu spolu s rôznymi výrazovými prostriedky, vďaka ktorým sa tanečné divadlo nesnaží priniesť len abstraktný tanec pre kritikov, ale túži vypovedať príbehy, ktorým budete rozumieť, ktoré vás rozosmejú aj rozplačú.

Dĺžka podujatia: 50 minút
Dátum lokálnej premiéry: 9. marec 2024

Galéria