RND - MUŽSKÉ ODDELENIE

RND - MUŽSKÉ ODDELENIE

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Sobota, 28. 9. o 19:00 Kúpiť
Dom kultúry v Námestove
Názov: RND - MUŽSKÉ ODDELENIE
Cena: 25,00 €
Miesto: Dom kultúry v Námestove
Štefánikova 208/7
029 01 Námestovo
Zobraziť na mape

28.9.2024 Sobota 19:00

Vstupné: 25 €

Správa z nemocnice o mužoch, ale aj ženách alebo Trpká komédia o tom, ako sa otvárajú telá a duše na mužskom oddelení.

Jednou z najslávnejších komédií Stanislava Štepku vo viac než polstoročnej histórii Radošinského naivného divadla bol titul Ženské oddelenie (1987) – s legendárnou a nezabudnuteľnou herečkou Katarínou Kolníkovou v hlavnej úlohe. Súčasná trpká či clivá komédia Mužské oddelenie, ktorú pripravujeme na uvedenie v 57. sezóne 2019/2020, by chcela inak a po novom nepriamo nadviazať na veľký úspech spomínanej kultovej inscenácie.

V Mužskom oddelení autor s jeho typickým humorným pohľadom nám predstavuje pestré osudy skupiny pacientov v súčasnej nemocnici, tentoraz na mužskom oddelení. Budeme sledovať autentické a zemité životné príbehy ligového futbalistu, čudného a bodrého majstra opravára, bývalého hlavného čašníka a jeho ženy čašníčky, trpký príbeh vládneho ministra, ale aj doktorky a svojráznej sestričky na mužskom oddelení v štátnej nemocnici. Pestro popretkávané osudy s trpkými, ale aj – keďže sme v RND – hlavne humornými situáciami a príbehmi, ktoré však nakoniec viac podávajú správu o ubolených dušiach ako telách.

V inscenácii Mužské oddelenie diváci iste spoznajú všetky typické poznávacie znaky autora a poetiky Radošinského naivného divadla, známe herecké tváre (Maruška Nedomová, Stanislav Štepka atď.), ale hlavne typický humor, vôňu človečiny a poetické piesne, tentoraz v interpretácii tzv. javiskových nemocničných Červených nosov.

Komédiu Mužské oddelenie súbor RND pripravujeme s režisérom Jurajom Nvotom, hudobným skladateľom Jurajom Haškom a dramaturgičkou Mirkou Čibenkovou; premiéry boli v dňoch 22. a 23. november 2019 na scéne RND.

Účinkujú: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Andrea Martvoňová, Kristína Madarová, Mojmír Caban, Kamil Mikulčík alebo Štefan Richtárech, Samuel Spišák alebo Ondrej Hraška, Marcela Cmorejová alebo Ana Vyparinová Krsmanovič, Ladislav Hubáček a Vladimír Svítek.

Dĺžka podujatia: 150 minút
Dátum lokálnej premiéry: 28. september 2024

Autor divadelnej hry

  • Stanislav Štepka

Texty piesní

  • Stanislav Štepka

Réžia

  • Juraj Nvota

Hudba

  • Juraj Haško

Kostýmy

  • Katarína Hollá, Slovensko

Scéna

  • Peter Čanecký

Dramaturgia

  • Mirka Čibenková

Choreografia

  • Eva Burdová

Produkcia

  • Ladislav Hubáček